Potřebujete poradit? Ozvěte se nám od 6:30 do 15:00
Pozadí

Poradíme vám

Nejčastější dotazy

Jedná se o jiné pojmenování technické nádrže na vodu, tedy i dešťovou, která slouží k zadržování vody a pro její následné využívání. Retenční nádrže rozlišujeme na samonosné a nesamonosné, dle materiálu pak nejčastěji na betonové a plastové.

Volba velikosti nádrže na dešťovou vodu závisí na několika faktorech, které byste měli při výběru vhodné nádrže zvážit.

  • Velikost střechy: Určující je plocha střechy, ze které se dešťová voda bude následně odvádět do retenční nádrže. V rámci výpočtu odborného posudku pro dotaci Dešťovka se propočítává velikost plochy a průměrný úhrn srážek v dané lokalitě.
  • Klimatické podmínky: Velikost retenční nádrže by měla reflektovat množství srážek v oblasti, kde se plochy pro jímání dešťové vody nacházejí.
  • Spotřeba vody: Musíte si promyslet, jakým způsobem chcete dešťovou vodu využívat. Bude sloužit jen k zavlažování zahrady, splachování toalety, mytí auta, nebo i jiným účelům? Dle toho je vhodné určit, jak velkou nádrž na dešťovou vodu potřebujete.
  • Délka suchého období: Pokud žijete v oblasti s dlouhými obdobími bez srážek, budete potřebovat větší nádrž na dešťovou vodu, abyste dokázali i pro období sucha „skladovat“ větší množství vody.
  • Dostupný prostor: Kolik místa máte k dispozici pro instalaci nádrže na dešťovou vodu? I toto je hledisko, podle něhož se řeší, jak velkou nádrž na dešťovou vodu zvolit.

Je důležité provést podrobný výpočet na základě vaší konkrétní situace a potřeb. Měli byste se také poradit s odborníkem na vodohospodářství nebo ekologii, aby vám pomohl rozhodnout se o vhodné velikosti nádrže na dešťovou vodu.

Standardní plastové nádrže a jímky mají oproti těm betonovým několik hlavních výhod.

Plastové nádrže a jímky mají menší hmotnost než betonové konstrukce. To usnadňuje jejich přepravu, manipulaci i instalaci.

Plastové nádrže a jímky jsou odolné vůči korozi a erozivním procesům, což je činí vhodnými pro skladování nebo zpracování agresivních chemikálií či jiných korozivních látek. Beton může být citlivý na určité chemikálie a může vyžadovat ochranné nátěry nebo další úpravy.

Pokud se zaměříme na životnost, plastové nádrže a jímky obvykle vykazují stejnou či delší životnost jako nádrže betonové. Jsou odolné vůči vlivům počasí, jako jsou změny teploty a vlhkosti, a nejsou náchylné ke vzniku trhlin a k destrukci materiálu, což ovlivňuje jejich pevnost a funkčnost.

Plastové nádrže a jímky nevyžadují tak náročnou údržbu jako betonové konstrukce. Plastový materiál je hladký a neabsorbuje látky, což usnadňuje čištění a odstraňování nečistot.

Výroba, doprava i instalace plastových nádrží a jímek je obvykle levnější než nádrží betonových.

Způsob platby vždy závisí na vzájemné dohodě. V případě právnických osob jde většinou o formu fakturace, u fyzických osob preferujeme platbu v hotovosti. U všech zakázek účtujeme dílčí zálohu na materiál.

U každého produktu najdete odkazy na technické listy, schéma zapojení a řadu doplňkových informací.

Ano, všechny naše výrobky jsou odzkoušené a schválené státní zkušebnou TZÚS Praha.

Jak probíhá zakázka

  • 1

    Na základě poptávky si zjistíme veškeré informace a vaše individuální požadavky.

  • 2

    Vytvoříme vám přesnou kalkulaci.

  • 3

    Sdělíme vám informace o výrobě a následném datu dodání.

  • 4

    Domluvíme se na způsobu dopravy.

  • 5

    Po schválení ceny si stvrdíme podmínky zakázky a vyzveme vás k její úhradě.

  • 6

    Po zaplacení je produkt připraven k výrobě/expedici.