Pro obetonování

Vodoměrné šachty se používají k vytvoření prostoru pro montáž vodoměru. Vodoměrná šachta určená pro obetonování je proto vybavena prostupy pro vstupní a výstupní potrubí a uvnitř disponuje prostorem pro umístění vodoměru a souvisejících armatur. Plastov šachta je dále vybavena plastovým žebříkem pro usnadnění přístupu a dvěma plastovými poklopy.

 

Velkou výhodou je variabilita tohoto produktu – šachtu dokážeme přizpůsobit vašim potřebám, kdy nabízíme možnost individuální výšky komínku, volitelně uzamykatelné víko a na míru připravené vodotěsné prostupy podle průměru přivedeného potrubí.

Mám zájem
Nevíte si rady? Zavolejte technikovi.
+420 601 372 640
info@kellnercz.cz

 

Proč Pro obetonování od firmy KELLNER CZ?

 

 • Jsme největší výrobce podzemních nádrží v Česku.
 • Své produkty dodáváme do celého světa.
 • Máme za sebou 29 let zkušeností.
 • Vyrábíme levné a kvalitní produkty bez kompromisů.
 • Přizpůsobíme se požadavkům klienta.
 • Využíváme nejmodernější technologie v oboru.
 • Jsme certifikovaní dle systému kvality ISO 9001:2009.

Tabulka rozměrů (Pro obetonování)

Katalogové označení Čistý objem vodoměrné šachyt
Rozměry plastové vodoměrné šachty
Hmotnost šachty
průměr D výška H
3 mm mm kg
AK VODO 1000/1000mm N 0,9 1000 1000 45
AK VODO 1000/1200mm N 1,2 1000 1200 55
AK VODO 1200/1200mm N 1,5 1200 1200 75
AK VODO 1200/1500 mm N 1,7 1200 1500 85

Technický výkres (Pro obetonování)

Podrobné informace (Pro obetonování)

Vodoměrné šachta slouží jako ztracené bednění a vodotěsná vložka pro vlastní betonovou konstrukci šachty. Tento typ je určen pro osazení do komunikací, nebo v případě vysokých nároků na statické zabezpečení.

Další výhody plastových vodoměrných šachet KELLNER CZ: 

 • Rychlá a snadná montáž
 • Vodotěsnost šachty bez dalších opatření
 • Estetický vzhled šachty


Vodoměrné šachty AK VODO jsou plastové šachty, které patří mezi objekty na podzemní vodovodní potrubí. Plastové vodoměrné šachty jsou objekty umožňující snadnou manipulaci a obsluhu vodoměru a ostatních armatur vodovodní sítě.

Typové vodoměrné šachty jsou dodávány jako celoplastové nádrže tvořící podzemní prostor pro osazení a kontrolu vodoměru a armatur na domovní přípojce vodovodu.
Vodoměrné šachty jsou dodávány ve dvou základních provedeních (typech), lišící se způsobem jejich instalace, použitím v terénu a statickým dimenzováním vodoměrné šachty.

 

Typy vodoměrných plastových šachet:

 1. AK VODO „S“ – plastová vodoměrná šachta určená k instalaci pod úroveň terénu bez dalšího statického zajištění šachty (samonosná vodoměrná šachta) pouze jako pochozí.
 2. AK VODO „N“ – plastová vodoměrná šachta k instalaci pod úroveň terénu s následným statickým zajištěním šachty proti předpokládanému zatížení (nesamonosná vodoměrná šachta).

 

Plastové vodoměrné šachty vč. ztužujících žeber jsou vyrobeny z polypropylenových desek technologií svařováním. Vodoměrné šachty jsou vodotěsné. Šachty jsou dodávány s přivařeným
plastovým stropem opatřeným vstupní šachticí. Takto řešený vstup je možno osadit plastovým poklopem, litinovým poklopem – třída zatížení „B“, nebo ocelovým poklopem.

Vstup do vodoměrné šachty je zabezpečen plastovým žebříkem, který je pevně ukotven ve stěně vodoměrné šachty. Ve stěnách šachty jsou navařeny svěrné spojky dle požadovaného profilu potrubí.

Často se nás ptáte

Jsou nádrže schváleny zkušebnou?

 Ano jsou, všechny naše nádrže jsou odzkoušeny a schváleny státní zkušebnou TZÚS Praha.

Mám zájem
Nevíte si rady? Zavolejte technikovi.
+420 601 372 640
info@kellnercz.cz
Kellner CZ logo

Vyplňte prosím formulář
a my se vám ozveme zpět.