Největší slevy v roce právě teď. Pro uplatnění slevy prosím vyplňte poptávkový formulář.

Septiky plastové samonosné

Septik představuje efektivní způsob, jak si poradit s odpadní vodou, přičemž kromě zadržování odpadu umožňují plastové septiky také částečné čištění a odvod vody. Plastové samonosné septiky KELLNER jsou vyrobeny z kvalitního certifikovaného polypropylenu a montují se pod zem - jsou zabudované v zemi. Díky samonosné konstrukci není nutné obetonování těchto septiků. Plastový septik se usazuje na rovný betonový podklad a obsype se zeminou.

Pokud však bude septik umístěn pod pojezdovou plochou, nebo je-li v místě usazení plastového septiku zvýšený výskyt spodní vody, doporučujeme obetonování provést.

 

Výhody septiků KELLNER

 1. Díky použitému materiálu je dosaženo nízké hmotnosti a zároveň vysoké chemické odolnost a dlouhé životnosti septiku.
 2. Samonosná konstrukce plastového septiku je zárukou jednoduché montáže.
 3. Samonosné septiky přizpůsobíme vašim potřebám. Kromě rozměrové variability je možné doplnit přepážky nebo připojení potrubí, případně i propojit více septiků.

Hranaté samonosné septiky z plastu

Naše hranaté septiky jsou uzavřené nádrže zhotovené z plastu polypropylenu o síle stěny 8 cm. Plastové žumpy, jak jsou také nazývány, jsou vyrobeny jako jeden celek, a to technologií svařování. Plastové žumpy hranaté jsou odzkoušeny a schváleny státní zkušebnou TZÚS Praha.

Výhody hranatých plastových septiků

 • Samonosnost
 • Dlouhá životnost
 • Rozměrová variabilnost podle potřeby
 • Jednoduchá montáž

 

Nad čím se vyplatí přemýšlet při výběru vhodného septiku? Plastová žumpa může být pro mnohé odpovědí na řadu otázek, které si kladou při výběru vhodného řešení. Zde jsou některé důvody pro užití plastové žumpy.

 1. Odolnost a dlouhá životnost plastové žumpy / septiku:

Plastové septiky jsou vytvořeny z odolných materiálů, které zvládnou zátěž a působení půdy i tlak vody. To znamená, že plastová žumpa má schopnost odolávat i velmi náročným podmínkám a nemusíte se obávat trhlin nebo prasklin, které by mohly způsobit úniky. Díky této odolnosti mají plastové septiky dlouhou životnost a mohou sloužit spolehlivě po mnoho desítek let.

 1. Snadná instalace a údržba plastové žumpy / septiku:

Plastové septiky jsou lehčí než septiky z jiných materiálů, což usnadňuje jejich dopravu i instalaci. Stejně tak údržba plastového materiálu je snadná.

 1. Ekonomičnost plastové žumpy / septiku:

Plastové septiky nabízejí zpravidla vynikající poměr ceny a výkonu. Tato ekonomičnost však nejde na úkor kvality, jak ukazuje dlouhá životnost plastových septiků.

 1. Odolnost vůči chemikáliím plastové žumpy / septiku:

Plastové septiky jsou odolné vůči vlivu chemikálií, které mohou být obsaženy ve splaškové vodě. To znamená, že plastová žumpa si lépe udržuje svou integritu a vlastnosti i za nestandardních podmínek.

 1. Možnost různých velikostí či řešení na míru pro plastové žumpy / septiky:

Plastové septiky jsou k dispozici v různých velikostech - objemových kapacitách, což umožňuje vybrat si takový model, který nejlépe odpovídá potřebám. Je možno také vyrobit plastový septik na míru požadavkům objednatele.

Pokud tedy hledáte spolehlivý a ekonomický způsob, jak vyřešit odpadní vody vaší domácnosti, plastová žumpa je určitě volbou, kterou stojí z mnoha důvodů za zvážení.

Válcové samonosné septiky z plastu

Válcové septiky jsou uzavřené polypropylenové nádrže se stěnami o síle 8 mm. Stejně jako hranaté septiky, jsou i tyto válcové septiky zhotoveny jako jeden celek, což zaručuje jejich pevnost a výdrž. Tyto plastové septiky jsou určeny pro zabudování pod zem. Tyto plastové žumpy se zhotovují jako samostatné s příčkou nebo jako kombinace dvou propojených nádrží (pro větší počet obyvatel připojených na daný septik). Septiky jsou odzkoušeny a schváleny státní zkušebnou TZÚS Praha.

Plastový samonosný septik (nebo taktéž: plastové žumpy samonosné) je nádrž na sběr, ukládání a čištění odpadních vod v domácnostech a jiných budovách a má schopnost samonosnosti, což znamená, že nemusí být instalována v betonovém podkladu a nemusí být nijak speciálně obetonována apod., nicméně podklad pro samonosný plastový septik je třeba připravit tak, aby byl zhutnělý a rovný.

Výhody válcových septiků

 • Možné propojení více nádrží
 • Nízká hmotnost
 • Dlouhá životnost
 • Rozměrová variabilnost podle potřeby
 • Jednoduchá montáž
 • 100% těsnost

Cena septiku?

Cena plastového septiku je dána hlavně objemovou velikostí. Další faktory ovlivňující cenu septiku jsou speciální požadavky na otvory v septiku. Cenu septiku zjistíte v detailu každého produktu. U specifických požadavků (řešení septiku na míru) nás kontaktujte. Prokonzultujeme varianty řešení a zpracujeme nacenění zakázkového septiku.

Proč si vybrat plastové septiky samonosné u nás?

Společnost KELLNER funguje v Česku již více než 25 let. S výrobou plastových samonosných septiků tak máme dlouholeté zkušenosti, díky kterým jsou naši zákazníci vždy spokojeni.

Co se sortimentu plastových septiků týče, můžete si u nás vybrat z více typů septiků s různými objemy, rozměry a v různých cenových kategoriích. Zároveň nabízíme možnost výroby samonosného plastového septiku nebo plastové žumpy na míru dle vašich požadavků.

Jsme si vědomi toho, že ideální plastový septik nemusí být lehké vybrat. Rádi vám proto s výběrem pomůžeme, kdykoliv se na nás obraťte, pokud máte jakýkoliv dotaz k PVC septikům nebo potřebujete zjistit specifické info ohledně konkrétního septiku, který jste si vybrali.

Často se nás ptáte

Jsou nádrže schváleny zkušebnou?

 Ano jsou, všechny naše nádrže jsou odzkoušeny a schváleny státní zkušebnou TZÚS Praha.

1/ Jsou „Septiky plastové samonosné“ schváleny zkušebnou a certifikovány?

Ano, všechny naše plastové nádrže a jímky jsou odzkoušeny a schváleny státní zkušebnou TZÚS Praha. Odkaz na dokumentaci ohledně prokázání kvality a certifikace plastových jímek a nádrží najdete zde.

Prohlášení o shodě

Certifikát ISO 9001:2009

Certifikát výrobku

2/ Jaké jsou možnosti úhrady produktu „Septiky plastové samonosné“?

Volba úhrady záleží na vzájemné dohodě, oba způsoby jsou možné. V případě firem a institucí je zpravidla řešeno formou fakturace. U nefiremních zákazníků (běžných koncových spotřebitelů) preferujeme úhradu hotově. U veškerých zakázek je účtována dílčí záloha na materiál.

3/ Poradíte s instalací produktu „Septiky plastové samonosné“?

U každého našeho produktu jsou uvedeny odkazy na technické listy, schéma zapojení a řada doplňkových informací potřebných pro plnohodnotné užívání produktu „Septiky plastové samonosné“. Pokud byste hledali kompletní dokumentaci k jednotlivým druhům šachet/jímek/nádrží, pak navštivte tuto stránku.

4/ Jak probíhá zakázka a jak objednat produkty „Septiky plastové samonosné“?

 1. Na základě emailové, telefonické nebo osobní poptávky si zjistíme veškeré informace a vaše požadavky na produkt Septiky plastové samonosné“.

 2. Sdělíme vám přesnou cenu dle individuálních požadavků definovaných ve fázi poptávky.

 3. Sdělíme vám termín dodání produktu Septiky plastové samonosné“. Pokud je produkt vyráběn na míru, tedy nejedná se o skladový produkt, pak sdělíme informace o jeho výrobě a termínu.

 4. Dohodneme způsob dopravy.

 5. Po schválení ceny stvrdíme podmínky zakázky a vyzveme vás k úhradě.

 6. Po úhradě je produkt připraven k výrobě/expedici.

___________________

Lidé produkty hledají pod pojmy: septiky, plastové septiky, septiková nádrž, nádrž na septik, plastové žumpy, žumpa plastová, PVC septik, septik cena. Stejně tak pod specifickými výrazy: samonosný septik, plastové žumpy samonosné, plastový septik samonosný.  Veškeré tyto výrazy charakterizují produkty uvedené na této stránce.

KELLNER logo

Vyplňte prosím formulář
a my se vám ozveme zpět.