Plastové jímky, podzemní nádrže

Válcové samonosné podzemní nádrže
Válcové samonosné podzemní nádrže
Válcové samonosné plastové jímky na uchování sypkých i kapalných materiálů bez nutnosti obetonování. Možnost opatřit nádrže otvory pro potrubí. Podzemní samonosné nádrže na vodu i pro dotaci Ďešťovka.
Válcové podzemní nádrže nesamonosné
Válcové podzemní nádrže nesamonosné
Válcové nesamonosné plastové jímky vhodné na pojezdná místa (garáže, silnice) nebo v blízkosti základů. Kvalitně zpracované a odolné. Plastové nádrže na vodu (i pro dotaci Dešťovka).
Hranaté samonosné podzemní nádrže
Hranaté samonosné podzemní nádrže
Uzavřené hranaté samonosné plastové nádrže vyrobeny z kvalitních materiálů a silných konstrukčních prvků. Plastové nádrže určené mimo jiné pro uchování vody (i pro dotaci Dešťovka).
Hranaté podzemní nádrže nesamonosné
Hranaté podzemní nádrže nesamonosné
Hranaté nesamonosné podzemní nádrže pro obetonování vhodné k uskladnění různých kapalin, granulátů, sypkých materiálů i fekálií. Vhodné k umístění na pojezdná místa.

Kde využijete plastové podzemní nádrže a jímky?

V odolných plastových jímkách a podzemních nádržích uchováte sypké i kapalné materiály. Využijete je v domácnostech i v průmyslu. Jejich využití je mnohostranné, například:

  • podzemní plastové nádrže a jímky pro dešťovou vodu
  • podzemní plastové nádrže a jímky pro uchování pitné vody, 
  • podzemní plastové nádrže a jímky pro uchování odpadní vody,
  • podzemní plastové nádrže a jímky pro uchování chemikálií,
  • podzemní plastové nádrže a jímky pro uchování sypkých materiálů a granulátů.

V posledních letech jsou podzemní plastové jímky a nádrže oblíbené zejména z důvodu uchování dešťové vody, která se stává omezenou. Dešťovou vodu z nádrží lze využít na zavlažování zahrad, splachování toalet či na čištění užitkových ploch.

Samonosné nebo nesamonosné plastové jímky?

Nesamonosné podzemní plastové jímky je vždy třeba v rámci montáže obetonovat. Tím dosáhnete potřebné pevnosti a životnosti nádrže. Takto usazenou plastovou jímku lze umístit i pod plochy určené k pojezdu vozidel.

Naopak samonosné podzemní plastové jímky jsou navrženy tak, aby je bylo možné usadit pod zem bez obetonování a obsypat zeminou. Nutností je ale vždy usazení samonosné plastové jímky na pevný betonový podklad.

Výhody podzemních plastových jímek a nádrží?

Nadzemní a podzemní jímky se liší svým umístěním, jak je patrné z názvu. Obě mají výhody i nevýhody, které je nutné při výběru nádrže zohlednit. 

Pro montáž podzemních plastových jímek jsou výkopové práce nutné. Zvyšují se tím náklady na instalaci a navíc je nutné myslet na to, aby se na pozemek dostaly potřebné stroje. Podzemní plastové jímky musí být vzdáleny minimálně 2 metry od sousedních pozemků. Výhodou podzemních jímek je jednoznačně fakt, že jímky nejdou vidět a šetří prostor na pozemku. Zimní měsíce na vodu nemají vliv a lze ji využívat celý rok. V podzemních nádržích se netvoří bakterie. Podzemní nádrže jsou ideálním řešením v případě, že chcete využívat vodu i do domácnosti.

Plastové podzemní nádrže a jímky mohou být dle typu opatřeny technologickými přepážkami, případně různými technologickými otvory pro napojení potrubí. Světlost přítokového a odtokového potrubí nadzemní nádrže je volena na základě požadavku zákazníka při dodržení podmínky na min. světlost. To jest pro DN 100 u nádrže s užitným objemem do 6 m3 a DN 150 pro nádrže větší. Světlost použitého potrubí plastové nádrže je ve shodě s požadavky. Nádrže je možné odvětrat přítokovým, event. odtokovým potrubím.

Plastové podzemní nádrže v atypických rozměrech je možné vyrobit na objednávku při dodržení maximálních rozměrů nádrže uvedených v příslušném katalogovém listu.

Dodáváme také plastové jímky na vyvážení, přečerpávací jímky apod.

Proč vsadit na naše plastové jímky vyrobené v Brně?

Plastové jímky KELLNER CZ se vyznačují nejen dlouhou životností, ale také vysokou chemickou odolností, která umožňuje použití i pro skladování agresivních látek za předpokladu, že dodržíte hodnoty chemické odolnosti a nepůjde o hořlaviny nebo kapaliny s oxidačními činidly. Plastové jímky mají potřebné certifikáty.

Pro všechny plastové jímky nabízíme možnost úprav na míru, jako jsou dodatečné technologické přepážky nebo napojení na potrubí v závislosti na vašich konkrétních potřebách. Stejně tak variabilní jsou rozměry jímky. Veškerou zakázkovou výrobu a další úpravy provádíme přímo v našem sídle v Žarošicích u Brna.

 

------------------------------

Specifikace produktu: podzemní nádrže na dešťovku, podzemní nádrž na vodu, podzemní nádrž na dešťovou vodu, podzemní nádrže na dešťovou vodu samonosné, podzemní nádrž na pitnou vodu, nádrž na dešťovou vodu podzemní, podzemní nádrže. Dále také: jímky, plastová jímka, jímka samonosná, plastové jímky na vyvážení, přečerpávací jímka.

Často se nás ptáte

Jsou nádrže schváleny zkušebnou?

 Ano jsou, všechny naše nádrže jsou odzkoušeny a schváleny státní zkušebnou TZÚS Praha.

Kellner CZ logo

Vyplňte prosím formulář
a my se vám ozveme zpět.