Plastové jímky, podzemní nádrže

Válcové samonosné podzemní nádrže
Válcové samonosné podzemní nádrže
Válcové samonosné plastové jímky na uchování sypkých i kapalných materiálů bez nutnosti obetonování. Možnost opatřit nádrže otvory pro potrubí.
Válcové podzemní nádrže nesamonosné
Válcové podzemní nádrže nesamonosné
Válcové nesamonosné plastové jímky vhodné na pojezdná místa (garáže, silnice) nebo v blízkosti základů. Kvalitně zpracované a odolné.
Hranaté samonosné podzemní nádrže
Hranaté samonosné podzemní nádrže
Uzavřené hranaté samonosné plastové nádrže vyrobeny z kvalitních materiálů a silných konstrukčních prvků.
Hranaté podzemní nádrže nesamonosné
Hranaté podzemní nádrže nesamonosné
Hranaté nesamonosné podzemní nádrže pro obetonování vhodné k uskladnění různých kapalin, granulátů, sypkých materiálů i fekálií. Vhodné k umístění na pojezdná místa.

Kde využijete plastové jímky a nádrže?

V odolných plastových jímkách a nádržích uchováte sypké i kapalné materiály. Využijete je v domácnostech i v průmyslu. Plastové jímky jsou na uchování například:

  • dešťové vody,
  • pitné vody, 
  • odpadní vody,
  • chemikálií,
  • sypkých materiálů a granulátů.

V posledních letech jsou plastové jímky a nádrže oblíbené zejména z důvodu uchování dešťové vody, která se stává omezenou. Dešťovou vodu z nádrží lze využít na zavlažování zahrad, splachování toalet či na čištění užitkových ploch.

Samonosné nebo nesamonosné plastové jímky?

Nesamonosné plastové jímky je vždy třeba v rámci montáže obetonovat. Tím dosáhnete potřebné pevnosti a životnosti nádrže. Takto usazenou plastovou jímku lze umístit i pod plochy určené k pojezdu vozidel.

Naopak samonosné plastové jímky jsou navrženy tak, aby je bylo možné usadit pod zem bez obetonování a obsypat zeminou. Nutností je ale vždy usazení na pevný betonový podklad.

Výhody podzemních plastových jímek?

Nadzemní a podzemní jímky se liší svým umístěním, jak je patrné z názvu. Obě mají výhody i nevýhody, které je nutné při výběru nádrže zohlednit. 

Pro montáž podzemních plastových jímek jsou výkopové práce nutné. Zvyšují se tím náklady na instalaci a navíc je nutné myslet na to, aby se na pozemek dostaly potřebné stroje. Podzemní plastové jímky musí být vzdáleny minimálně 2 metry od sousedních pozemků. Výhodou podzemních jímek je jednoznačně fakt, že jímky nejdou vidět a šetří prostor na pozemku. Zimní měsíce na vodu nemají vliv a lze ji využívat celý rok. V podzemních nádržích se netvoří bakterie. Podzemní nádrže jsou ideálním řešením v případě, že chcete využívat vodu i do domácnosti.

Proč vsadit na naše plastové jímky vyrobené v Brně?

Plastové jímky KELLNER CZ se vyznačují nejen dlouhou životností, ale také vysokou chemickou odolností, která umožňuje použití i pro skladování agresivních látek za předpokladu, že dodržíte hodnoty chemické odolnosti a nepůjde o hořlaviny nebo kapaliny s oxidačními činidly.

Pro všechny plastové jímky nabízíme možnost úprav na míru, jako jsou dodatečné technologické přepážky nebo napojení na potrubí v závislosti na vašich konkrétních potřebách. Stejně tak variabilní jsou rozměry jímky. Veškerou zakázkovou výrobu a další úpravy provádíme přímo v našem sídle v Žarošicích u Brna.

Často se nás ptáte

Jsou nádrže schváleny zkušebnou?

 Ano jsou, všechny naše nádrže jsou odzkoušeny a schváleny státní zkušebnou TZÚS Praha.

Kellner CZ logo

Vyplňte prosím formulář
a my se vám ozveme zpět.