Plastové jímky, podzemní nádrže

Válcové samonosné podzemní nádrže
Válcové samonosné podzemní nádrže
Válcové podzemní nádrže nesamonosné
Válcové podzemní nádrže nesamonosné
Hranaté samonosné podzemní nádrže
Hranaté samonosné podzemní nádrže
Hranaté podzemní nádrže nesamonosné
Hranaté podzemní nádrže nesamonosné

Kde využijete plastové jímky a nádrže?

V odolných plastových jímkách a nádrží uchováte sypké i kapalné materiály. Využijete je v domácnostech i v průmyslu. Vhodné jsou na uchování například:

  • dešťové vody,
  • pitné vody, 
  • odpadní vody,
  • chemikálií,
  • sypkých materiálů a granulátů.

V posledních letech jsou plastové jímky a nádrže oblíbené zejména z důvodu uchování dešťové vody, která se stává omezenou. Dešťovou vodu z nádrží lze využít na zavlažování zahrad, splachování toalet či na čištění užitkových ploch.

 

Samonosné nebo nesamonosné plastové jímky?

Nesamonosné plastové jímky je vždy třeba v rámci montáže obetonovat. Tím dosáhnete potřebné pevnosti a životnosti nádrže. Takto usazenou jímku lze umístit i pod plochy určené k pojezdu vozidel.

Naopak samonosné plastové jímky jsou navrženy tak, aby je bylo možné usadit pod zem bez obetonování a obsypat zeminou. Nutností je ale vždy usazení na pevný betonový podklad.

Výhody podzemních plastový nádrží?

Nadzemní a podzemní jímky se liší svým umístěním, jak je patrné z názvu. Obě mají výhody i nevýhody, které je nutné při výběru nádrže zohlednit. 

Pro montáž podzemních plastových nádrží jsou výkopové práce nutné. Zvyšují se tím náklady na instalaci a navíc je nutné myslet na to, aby se na pozemek dostaly potřebné stroje. Podzemní plastové jímky musí být vzdáleny minimálně 2 metry od sousedních pozemků. Výhodou podzemní nádrží je jednoznačně fakt, že jímky nejde vidět a šetří prostor na pozemku. Zimní měsíce na vodu nemají vliv a lze ji využívat celý rok. V podzemních nádržích se netvoří bakterie. Podzemní nádrže jsou ideálním řešením v případě, že chcete využívat vodu i do domácnosti.

 

Proč vsadit na naše plastové jímky?

Plastové jímky KELLNER CZ se vyznačují nejen dlouhou životností, ale také vysokou chemickou odolností, která umožňuje použití i pro skladování agresivních látek za předpokladu, že dodržíte hodnoty chemické odolnosti a nepůjde o hořlaviny nebo kapaliny s oxidačními činidly.

Pro všechny plastové jímky nabízíme možnost úprav na míru, jako jsou dodatečné technologické přepážky nebo napojení na potrubí v závislosti na vašich konkrétních potřebách. Stejně tak variabilní jsou rozměry jímky. 

Kellner CZ logo

Vyplňte prosím formulář
a my se vám ozveme zpět.