Největší slevy v roce právě teď. Pro uplatnění slevy prosím vyplňte poptávkový formulář.

Jímky na dešťovou vodu (dešťovku)

Plastová jímka na dešťovou vodu

Plastové jímky a šetrné hospodaření s vodou

V době, kdy nedostatek vody začíná být reálným problémem i ve Střední Evropě, je na čase, abychom začali měnit svůj přístup k hospodaření s touto životodárnou tekutinou. Řešením je zachytávání vody do plastových nádrží na dešťovou vodu.

V budoucnu bude voda nejspíš stále vzácnější, a proto lze čekat také nárůst její ceny. Myslete efektivně a zlepšete hospodaření s vodou ve svém domě nebo na chalupě s pomocí nádrží na dešťovou vodu.

Instalace samonosné jímky na dešťovou vodu je jednoduchým způsobem, jak využít srážek pro získání užitkové vody, za kterou nezaplatíte ani haléř!

 

Jak samonosná nádrž na dešťovou vodu funguje

Plastová nádrž na dešťovou vodu je vyrobena z polypropylenu a má válcový tvar. Dno a strop jímky jsou k plášti nádrže přivařeny. Nádrž je určena k umístění nad hladinu spodní vody do nepojezdové plochy a je samonosná. Přístup do jímky je umožněn vstupní šachtou o průměru 600 mm a výšce 200 mm.

Nádrž na dešťovku je opatřena bezpečnostním přepadem pro odvod přebytečné vody do odpadního potrubí napojeného na kanalizaci nebo trativod. Akumulovaná voda se čerpá pomocí ponorného čerpadla nebo domovní vodárnou. Čistotu vody v plastové nádrži zajistí filtr, který je nutné čistit. Interval je ale dlouhý, i v řádu několika let – údržba jímky na dešťovou vodu není náročná.

Použití strojního vybavení (čerpadlo, rozvaděč) pro provoz nádrže na dešťovou vodu je individuální.

Samonosné jímky na dešťovou vodu KELLNER jsou odzkoušeny a schváleny státní zkušebnou TZÚS Praha a vodotěsné ve smyslu ČSN 75 0905.

 

Chci nabídku
Nevíte si rady? Zavolejte technikovi.
+420 601 372 640
info@kellnercz.cz

 

Proč Jímky na dešťovou vodu (dešťovku) od firmy KELLNER?

 

 • Jsme největší výrobce podzemních nádrží v Česku.
 • Své produkty dodáváme do celého světa.
 • Máme za sebou 29 let zkušeností.
 • Vyrábíme levné a kvalitní produkty bez kompromisů.
 • Přizpůsobíme se požadavkům klienta.
 • Využíváme nejmodernější technologie v oboru.
 • Jsme certifikovaní dle systému kvality ISO 9001:2009.

Tabulka rozměrů jímky na dešťovou vodu

Katalogové označení

Objem nádrže

Rozměry samonosné jímky

Hmotnost Cena

průměr D

výška H

bez DPH

m3

mm

mm

kg 

 

AK-EO 1 S RW

1

1000

1300

120

20 800 Kč

Nádrž na dešťovou vodu AK-EO 2 S RW

2

1400

1300

160

24 400 Kč

Nádrž na dešťovou vodu AK-EO 3 S RW

3

1600

1500

220

27 200 Kč

Nádrž na dešťovou vodu AK – EO 4 S RW

4

1900

1500

250

31 300 Kč

Nádrž na dešťovou vodu AK – EO 5 S RW

5

1800

2000

270

34 700 Kč

Nádrž na dešťovou vodu AK – EO 6 S RW

6

2000

2000

290

38 200 Kč

Nádrž na dešťovou vodu AK – EO 7 S RW

7

2150

2000

310

40 500 Kč

Nádrž na dešťovou vodu AK – EO 8 S RW

8

2300

2000

330

41 600 Kč

Nádrž na dešťovou vodu AK – EO 9 S RW

9

2400

2000

350

43 400 Kč

Nádrž na dešťovou vodu AK – EO 10 S RW

10

2550

2000

380

45 100 Kč

1 m3 rovná se 1000 litrů. Tudíž dle tabulky výše mužete vybírat z těchto objemových variant vyjádřených litry:

 • plastová nádrž na vodu 1000 litrů
 • plastová nádrž na vodu 2000 litrů
 • plastová nádrž na vodu 3000 litrů
 • plastová nádrž na vodu 4000 litrů
 • plastová nádrž na vodu 5000 litrů
 • plastová nádrž na vodu 6000 litrů
 • plastová nádrž na vodu 7000 litrů
 • plastová nádrž na vodu 8000 litrů
 • plastová nádrž na vodu 9000 litrů
 • plastová nádrž na vodu 10000 litrů

Instalace plastové nádrže na dešťovou vodu je relativně jednoduchý proces. Zde je postup, který je obvykle prováděn za standardních podmínek:

 1. Příprava místa: Nejprve je důležité připravit vhodné místo pro umístění plastové nádrže na dešťovou vodu. Vyberte rovný a stabilní povrch, který je dostatečně pevný pro uložení nádrže.
 2. Vykopání jámy: Pokud se jedná o nádrž na dešťovou vodu do země, je třeba vykopat odpovídající jámu. Velikost jámy závisí na kapacitě a rozměrech nádrže.
 3. Instalace přepadu: V případě, že nádrž na dešťovou vodu disponuje přepadem, je třeba nainstalovat odpovídající přepadový systém. To umožní odtok přebytečné vody a zabrání přetékání nádrže.
 4. Umístění nádrže: umístěte plastovou nádrž na připravené místo. Ujistěte se, že je stabilně usazená a správně umístěná.
 5. Propojení hadic a přípojek: Připojte nádrž k dešťovým svodům pomocí odpovídajících hadic a přípojek. To umožní shromažďování vody z dešťového srážení.
 6. Testování a zajištění: Po dokončení instalace je vhodné provést kontrolu a testování nádrže na dešťovou vodu. Ujistěte se, že všechny spoje jsou správně utěsněné a že nádrž funguje správně.

 

Co je to vsakovací jímka?

Vsakovací jímka je nádržová struktura vytvořená z plastu, která slouží k vsakování a zadržování dešťové vody v půdě. Je navržena tak, aby umožňovala postupné vsakování dešťové vody do podloží tam, kde není možné dešťovou vodu vypouštět do kanalizace.

Vsakovací jímka je obvykle instalována pod povrchem země a její objem závisí na místních hydrogeologických podmínkách a potřebách. Dešťová voda je shromažďována z povrchů, jako jsou střechy budov a asfaltové/betonové plochy, a následně je přivedena do vsakovací jímky pomocí odpovídajícího systému odvodnění.

 

Přejete si tvar, objem dešťové jímky na zakázku? Hledáte výrobce jímek na dešťovou vodu pro dlouhodobější spolupráci? Chcete kvalitní nádrž na vodu do země od prověřené firmy? Objednejte plastovou jímku na dešťovou vodu u nás.

------------------

Produkty uvedené na této stránce lze dohledat online přes výrazy:nádrž na dešťovou vodu, jímka na dešťovou vodu, jímky na vodu, samonosná nádrž na dešťovou vodu. Dále také: podzemní nádrž na dešťovou vodu, jímka s přepadem, plastová nádrž na dešťovou vodu, dešťová voda nádrž, dešťová jímka. Stejně tak: plastová jímka na dešťovou vodu, samonosné jímky na dešťovou vodu, jímka na dešťovou vodu samonosná.

 

 

Technický výkres jímky na dešťovou vodu

Podrobné informace jímky na dešťovou vodu

Podívejte se, jak fungují samonosné podzemní nádrže na dešťovou vodu Kellner:

 

Je jímka na dešťovou vodu řešením pro mě?

Zvažte samonosnou jímku na dešťovou vodu, kladete-li si alespoň jednu z těchto otázek:

 • Jak snížit vyúčtování za vodu?
 • Jak efektivně využít dešťovou vodu?

Samonosná nádrž na dešťovou vodu Kellner slouží k montáži na základovou desku bez potřeby obetonování. Nádrž na dešťovou vodu vám umožní zadržet dešťovou vodu ze střechy a následně ji využít pro zalévání záhonů, trávníku nebo sadu. Pro zálivku zahrady jsou v současnosti nejoblíbenější:

 • nádrž na dešťovou vodu 5000L
 • nádrž na dešťovou vodu 3000L

Princip instalace a fungování plastové nádrže na dešťovou vodu je jednoduchý – ukončení svodu z okapů se přes filtr napojí do jímky. Z nádrže na dešťovku se pak zadržená voda dle potřeby čerpadlem dopravuje na místo závlahy, například do zavlažovačů trávníku nebo kapkových závlah záhonu. Dešťovou vodu lze využít i na další činnosti, jako je splachování toalet, úklid domácnosti nebo mytí auta. Dle výzkumů není problém ani praní prádla s využitím dešťové vody.

Naopak se dešťová voda nehodí na pití a vaření kvůli možné bakteriální kontaminaci při kontaktu s atmosférou, střešní krytinou nebo okapovým žlabem. Takto nakumulovanou vodu do jímky na dešťovou vodu je třeba filtrovat speciální úpravnou vody.

Vstup do jímky na dešťovou vodu je realizován prostřednictvím potrubí o průměru 100 mm, výstupní potrubí má průměr 40 mm.

 

Samonosná jímka na dešťovou vodu

Samonosná jímka na dešťovou vodu je přínosem pro vaši peněženku i životní prostředí.

Sucho je reálnou hrozbou

Vodovodní řad coby jediný zdroj vody nemusí v blízké budoucnosti stačit. Nedostatek vody v krajině začíná být skutečností i v Česku a proto je nutné hledat udržitelné zdroje užitkové vody.

Několik suchých let po sobě ukazuje, že systémy využití dešťové vody bychom měli zohlednit při projektování domu i zahrady. Nejenže vám toto řešení umožní snížit náklady na vodné, ale mohou vás i zachránit před úplnou nedostupností vody pro závlahu. Některé obce totiž v období sucha zakazují zalévání zahrad a napouštění bazénů pitnou vodou. Počet takto postižených lokalit v Česku v poslední době roste.

Proč si vybrat jímku na dešťovou vodu u nás?

Společnost KELLNER funguje v Česku již více než 25 let. S výrobou plastových jímek na dešťovou vodu tak máme dlouholeté zkušenosti, díky kterým jsou naši zákazníci vždy spokojeni.

Co se sortimentu plastových jímek na dešťovou vodu týče, můžete si u nás vybrat z deseti typů jímek na dešťovou vodu s různými objemy, rozměry a ve všech cenových kategoriích. Zároveň nabízíme možnost výroby jímky na dešťovou vodu na míru dle vašich požadavků.

Jsme si vědomi toho, že podzemní nádrž na dešťovou vodu není lehké vybrat. Rádi vám proto s výběrem pomůžeme. Plastová samonosná jímka na dešťovou vodu je totiž jednou z nejúspornějších a zároveň z nejvýhodnějších možností, jak mít v budoucnu dostatek užitkové vody pro vlastní potřebu.

Myslete na budoucnost a zvolte jímku na dešťovou vodu Kellner. Vyplatí se to.

Voda nad zlato – šetřete blahodárnou tekutinou s jímkou na dešťovou vodu

Nedostatek vody se aktuálně netýká jen pouštních oblastí. Problémy s dostupností zejména pitné vody se stále častěji dotýkají také nás, Evropanů. Jen si vzpomeňte, jak se za několik posledních let proměnilo léto. V parných dnech je země vysušená a zahrádky se mění ve vyprahlou pustinu. Když už nás počasí odmění dešťovou přeháňkou, vyprahlá půda nestačí vodu absorbovat a ta bez využití odtéká pryč. Udržet zahrádku krásně zelenou se dnes už snad ani nevyplatí – pitná voda z kohoutku neustále zdražuje a vlastní studnu má dnes málokdo.

Přemýšleli jste již hodněkrát nad tím, jak cennou vodu z dešťových mraků uchovat pro pozdější použití a využít ji tak nejen pro zahradničení, ale i pro další činnosti? Z dětství si určitě vzpomínáte na sud pod okapem, ze kterého babička nabírala vodu na zalévání. Dnes už ale existuje modernější řešení, které umožňuje používat dešťovou vodu nejen pro zahradničení. Tímto řešením je podzemní nádrž na dešťovou vodu, neboli samonosná nádrž na dešťovou vodu. Jedná se o jímku s přepadem, která má vše potřebné pro pohodlné napojení na systém závlahy ve vaší zahradě.

Vsakovací jímky

Vsakovací jímka slouží k odklonění a vsakování srážkových vod do podzemí. Vsakovací jímka se využívá k regulaci srážkových vod z povrchů, jako jsou střechy, chodníky, parkoviště, či zpevněné plochy. Vsakovací jímka pomáhá minimalizovat nárazový povrchový odtok srážkových vod, což může být užitečné v případě, kdy není možné nebo vhodné vést srážkovou vodu do kanalizace nebo jiného odvodňovacího systému. Hlavním cílem vsakovací jímky je umožnit, aby srážková voda pomalu prosákla do podloží a zde byla postupně absorbována do spodních vodních vrstev.

 

----------------------------

Zákazníci naše produkty dohledají přes výrazy: nádrže na dešťovou vodu, jímky na dešťovou vodu, nádrže na vodu, jímka s přepadem, nádrž na dešťovou vodu samonosná, nádrže na vodu do země. Dále také: jímka na vodu, dešťovka nádrže, plastové nádrže na vodu, nádrže na dešťovku, plastová nádrž na dešťovou vodu, nádrž na dešťovou vodu 5000L, nádrže na dešťovou vodu 3000L, podzemní nádrže na dešťovou vodu, vsakovací jímka.

Soubory ke stažení jímky na dešťovou vodu

Často se nás ptáte

Jsou nádrže schváleny zkušebnou?

 Ano jsou, všechny naše nádrže jsou odzkoušeny a schváleny státní zkušebnou TZÚS Praha.

Jak funguje nádrž na dešťovou vodu?

Samonosná plastová nádrž na dešťovou vodu se jednoduše umístí do země bez nutnosti obetonování. Má tvar válce a je vyrobená z velmi odolného plastu. Součástí nádrže je přepad pro odvod přebytečné vody do odpadního potrubí a tak je nádrž na dešťovou vodu maximálně bezpečná.

Do nádrže na dešťovou vodu se napojí svod z okapů. Voda zadržená v nádrži se pak pomocí čerpadla dopravuje na místo závlahy.

K čemu lze použít dešťovou vodu?

Dešťová voda zachycená v nádrži je skvělá nejen pro zavlažování, ale v případě propojení s domem také pro praní prádla, splachování WC, úklid či mytí auta. Díky tomu lze dosáhnout značné úspory – dospělý jedinec totiž za den spotřebuje v průměru 42 litrů vody pro splachování, 17 litrů vody pro praní prádla a 8 litrů vody pro zavlažování.

Pro koho je nádrž na dešťovou vodu vhodná?

Nádrž na dešťovou vodu se vyrábí v mnoha rozměrech i cenových kategoriích. Vzhledem k jednoduchosti instalace je vhodná pro každého, kdo chce ušetřit za drahou kohoutkovou vodu a chce efektivně využít takového daru přírody, jakým je dešťová voda.

Neváhejte a odešlete poptávku nádrže na dešťovou vodu ještě dnes.

1/ Jsou „Jímky na dešťovou vodu (dešťovku)“ schváleny zkušebnou a certifikovány?

Ano, všechny naše plastové nádrže a jímky jsou odzkoušeny a schváleny státní zkušebnou TZÚS Praha. Odkaz na dokumentaci ohledně prokázání kvality a certifikace plastových jímek a nádrží najdete zde.

Prohlášení o shodě

Certifikát ISO 9001:2009

Certifikát výrobku

2/ Jaké jsou možnosti úhrady produktu „Jímky na dešťovou vodu (dešťovku)“?

Volba úhrady záleží na vzájemné dohodě, oba způsoby jsou možné. V případě firem a institucí je zpravidla řešeno formou fakturace. U nefiremních zákazníků (běžných koncových spotřebitelů) preferujeme úhradu hotově. U veškerých zakázek je účtována dílčí záloha na materiál.

3/ Poradíte s instalací produktu „Jímky na dešťovou vodu (dešťovku)“?

U každého našeho produktu jsou uvedeny odkazy na technické listy, schéma zapojení a řada doplňkových informací potřebných pro plnohodnotné užívání produktu „Jímky na dešťovou vodu (dešťovku)“. Pokud byste hledali kompletní dokumentaci k jednotlivým druhům šachet/jímek/nádrží, pak navštivte tuto stránku.

4/ Jak probíhá zakázka a jak objednat produkty „Jímky na dešťovou vodu (dešťovku)“?

 1. Na základě emailové, telefonické nebo osobní poptávky si zjistíme veškeré informace a vaše požadavky na produkt Jímky na dešťovou vodu (dešťovku)“.

 2. Sdělíme vám přesnou cenu dle individuálních požadavků definovaných ve fázi poptávky.

 3. Sdělíme vám termín dodání produktu Jímky na dešťovou vodu (dešťovku)“. Pokud je produkt vyráběn na míru, tedy nejedná se o skladový produkt, pak sdělíme informace o jeho výrobě a termínu.

 4. Dohodneme způsob dopravy.

 5. Po schválení ceny stvrdíme podmínky zakázky a vyzveme vás k úhradě.

 6. Po úhradě je produkt připraven k výrobě/expedici.

Chci nabídku
Nevíte si rady? Zavolejte technikovi.
+420 601 372 640
info@kellnercz.cz
KELLNER logo

Vyplňte prosím formulář
a my se vám ozveme zpět.