Jímky na dešťovou vodu (dešťovku)

Plastová jímka na dešťovou vodu

Plastové jímky a šetrné hospodaření s vodou

 

V době, kdy nedostatek vody začíná být reálným problémem i ve Střední Evropě, je na čase, abychom začali měnit svůj přístup k hospodaření s touto životodárnou tekutinou.

V budoucnu bude voda nejspíš stále vzácnější, a proto lze čekat také nárůst jejích cen. Myslete efektivně a zlepšete hospodaření s vodou ve svém domě nebo na chalupě.

Instalace samonosné jímky na dešťovou vodu je jednoduchým způsobem, jak využít srážek pro získání užitkové vody, za kterou nezaplatíte ani haléř!

 

Jak samonosná jímka na dešťovou vodu funguje

 

Plastová nádrž na dešťovou vodu je vyrobena z polypropylenu a má válcový tvar. Dno a strop jímky jsou k plášti nádrže přivařeny. Nádrž je určena k umístění nad hladinu spodní vody do nepojezdové plochy a je samonosná. Přístup do jímky je umožněn vstupní šachtou o průměru 600 mm a výšce 200 mm.

Nádrž je opatřena bezpečnostním přepadem pro odvod přebytečné vody do odpadního potrubí napojeného na kanalizaci nebo trativod. Akumulovaná voda se čerpá pomocí ponorného čerpadla nebo domovní vodárnou. Čistotu vody v nádrži zajistí filtr, který je nutné čistit. Interval je ale dlouhý, i v řádu několika let – údržba jímky na dešťovou vodu není náročná.

Použití strojního vybavení (čerpadlo, rozvaděč) je individuální.

Samonosné jímky na dešťovou vodu KELLNER CZ jsou odzkoušeny a schváleny státní zkušebnou TZÚS Praha a vodotěsné ve smyslu ČSN 75 0905.

 

Mám zájem
Nevíte si rady? Zavolejte technikovi.
+420 601 372 640
info@kellnercz.cz

 

Proč Jímky na dešťovou vodu (dešťovku) od firmy KELLNER CZ?

 

  • Jsme největší výrobce podzemních nádrží v Česku.
  • Své produkty dodáváme do celého světa.
  • Máme za sebou 29 let zkušeností.
  • Vyrábíme levné a kvalitní produkty bez kompromisů.
  • Přizpůsobíme se požadavkům klienta.
  • Využíváme nejmodernější technologie v oboru.
  • Jsme certifikovaní dle systému kvality ISO 9001:2009.

Tabulka rozměrů jímky na dešťovou vodu

Katalogové označení

Objem

Rozměry samonosné jímky

Hmotnost Cena

průměr D

výška H

bez DPH

m3

mm

mm

kg 

 

AK-EO 1 S RW

1

1000

1300

120

18 900 Kč

AK-EO 2 S RW

2

1400

1300

160

22 100 Kč

AK-EO 3 S RW

3

1600

1500

220

24 700 Kč

AK – EO 4 S RW

4

1900

1500

250

28 400 Kč

AK – EO 5 S RW

5

1800

2000

270

31 500 Kč

AK – EO 6 S RW

6

2000

2000

290

34 700 Kč

AK – EO 7 S RW

7

2150

2000

310

36 800 Kč

AK – EO 8 S RW

8

2300

2000

330

37 800 Kč

AK – EO 9 S RW

9

2400

2000

350

39 400 Kč

AK – EO 10 S RW

10

2550

2000

380

41 000 Kč

 

Technický výkres jímky na dešťovou vodu

Podrobné informace jímky na dešťovou vodu

Podívejte se, jak fungují samonosné podzemní jímky a nádrže na dešťovou vodu Kellner CZ:

 

Je jímka na dešťovou vodu řešením pro mě?

Zvažte samonosnou jímku na dešťovou vodu, kladete-li si alespoň jednu z těchto otázek:

  • Jak snížit vyúčtování za vodu?
  • Jak efektivně využít dešťovou vodu?

Samonosné jímky na dešťovou vodu Kellner CZ slouží k montáži na základovou desku bez potřeby obetonování. Umožní vám zadržet dešťovou vodu ze střechy a následně ji využít pro zalévání záhonů, trávníku nebo sadu.

Princip je jednoduchý – ukončení svodu z okapů se přes filtr napojí do jímky. Z ní se pak zadržená voda dle potřeby čerpadlem dopravuje na místo závlahy, například do zavlažovačů trávníku nebo kapkových závlah záhonu. Dešťovou vodu lze využít i na další činnosti, jako je splachování toalet, úklid domácnosti nebo mytí auta. Dle výzkumů není problém ani praní prádla s využitím dešťové vody.

Naopak se dešťová voda nehodí na pití a vaření kvůli možné bakteriální kontaminaci při kontaktu s atmosférou, střešní krytinou nebo okapovým žlabem.

Vstup do jímky na dešťovou vodu je realizován prostřednictvím potrubí o průměru 100 mm, výstupní potrubí má průměr 40 mm.

 

Samonosná jímka na dešťovou vodu

Samonosná jímka na dešťovou vodu je přínosem pro vaši peněženku i životní prostředí.

Sucho je reálnou hrozbou

Vodovodní řad coby jediný zdroj vody nemusí v blízké budoucnosti stačit. Nedostatek vody v krajině začíná být skutečností i v Česku a proto je nutné hledat udržitelné zdroje užitkové vody.

Několik suchých let po sobě ukazuje, že systémy využití dešťové vody bychom měli zohlednit při projektování domu i zahrady. Nejenže vám toto řešení umožní snížit náklady na vodné, ale mohou vás i zachránit před úplnou nedostupností vody pro závlahu. Některé obce totiž v období sucha zakazují zalévání zahrad a napouštění bazénů pitnou vodou. Počet takto postižených lokalit v Česku v poslední době roste.

Proč si vybrat jímku na dešťovou vodu u nás?

Společnost KELLNER CZ funguje v Česku již více než 25 let. S výrobou plastových jímek na dešťovou vodu tak máme dlouholeté zkušenosti, díky kterým jsou naši zákazníci vždy spokojeni.

Co se sortimentu plastových jímek na dešťovou vodu týče, můžete si u nás vybrat z deseti typů jímek na dešťovou vodu s různými objemy, rozměry a ve všech cenových kategoriích. Zároveň nabízíme možnost výroby jímky na dešťovou vodu na míru dle vašich požadavků.

Jsme si vědomi toho, že podzemní nádrž na dešťovou vodu není lehké vybrat. Rádi vám proto s výběrem pomůžeme. Plastová samonosná jímka na dešťovou vodu je totiž jednou z nejúspornějších a zároveň z nejvýhodnějších možností, jak mít v budoucnu dostatek užitkové vody pro vlastní potřebu.

Myslete na budoucnost a zvolte jímku na dešťovou vodu Kellner CZ. Vyplatí se to.

Voda nad zlato – šetřete blahodárnou tekutinou s jímkou na dešťovou vodu

Nedostatek vody se aktuálně netýká jen pouštních oblastí. Problémy s dostupností zejména pitné vody se stále častěji dotýkají také nás, Evropanů. Jen si vzpomeňte, jak se za několik posledních let proměnilo léto. V parných dnech je země vysušená a zahrádky se mění ve vyprahlou pustinu. Když už nás počasí odmění dešťovou přeháňkou, vyprahlá půda nestačí vodu absorbovat a ta bez využití odtéká pryč. Udržet zahrádku krásně zelenou se dnes už snad ani nevyplatí – pitná voda z kohoutku neustále zdražuje a vlastní studnu má dnes málokdo.

Přemýšleli jste již hodněkrát nad tím, jak cennou vodu z dešťových mraků uchovat pro pozdější použití a využít ji tak nejen pro zahradničení, ale i pro další činnosti? Z dětství si určitě vzpomínáte na sud pod okapem, ze kterého babička nabírala vodu na zalévání. Dnes už ale existuje modernější řešení, které umožňuje používat dešťovou vodu nejen pro zahradničení. Tímto řešením je podzemní nádrž na dešťovou vodu.

 

Soubory ke stažení jímky na dešťovou vodu

Často se nás ptáte

Jsou nádrže schváleny zkušebnou?

 Ano jsou, všechny naše nádrže jsou odzkoušeny a schváleny státní zkušebnou TZÚS Praha.

Jak funguje nádrž na dešťovou vodu?

Samonosná plastová nádrž na dešťovou vodu se jednoduše umístí do země bez nutnosti obetonování. Má tvar válce a je vyrobená z velmi odolného plastu. Součástí nádrže je přepad pro odvod přebytečné vody do odpadního potrubí a tak je nádrž na dešťovou vodu maximálně bezpečná.

Do nádrže na dešťovou vodu se napojí svod z okapů. Voda zadržená v nádrži se pak pomocí čerpadla dopravuje na místo závlahy.

K čemu lze použít dešťovou vodu?

Dešťová voda zachycená v nádrži je skvělá nejen pro zavlažování, ale v případě propojení s domem také pro praní prádla, splachování WC, úklid či mytí auta. Díky tomu lze dosáhnout značné úspory – dospělý jedinec totiž za den spotřebuje v průměru 42 litrů vody pro splachování, 17 litrů vody pro praní prádla a 8 litrů vody pro zavlažování.

Pro koho je nádrž na dešťovou vodu vhodná?

Nádrž na dešťovou vodu se vyrábí v mnoha rozměrech i cenových kategoriích. Vzhledem k jednoduchosti instalace je vhodná pro každého, kdo chce ušetřit za drahou kohoutkovou vodu a chce efektivně využít takového daru přírody, jakým je dešťová voda.

Neváhejte a odešlete poptávku nádrže na dešťovou vodu ještě dnes.

Mám zájem
Nevíte si rady? Zavolejte technikovi.
+420 601 372 640
info@kellnercz.cz
Kellner CZ logo

Vyplňte prosím formulář
a my se vám ozveme zpět.