Nádrže na dešťovou vodu (dešťovku)

Jímky na dešťovou vodu (dešťovku)
Jímky na dešťovou vodu (dešťovku)
Jímka na dešťovou vodu vyrobena z kvalitního materiálu s přístupem stropní šachtou. Jímky jsou odzkoušeny a schváleny státní zkušebnou.

Máme několikaleté zkušenosti s výrobou nádrží na dešťovou vodu. V naší nabídce najdete nádrže na dešťovou vodu různých velikostí. Rádi vám vyrobíme nádrž na míru dle vašich potřeb a požadavků. Nádrže jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů s dlouhodobou životností. 

Proč tvořit zásoby v nádržích na dešťovou vodu?

V některých zemích trpí nedostatkem pitné vody, v jiných ji využívají na zalévání zahrad. Toto je jedno z nejčastějších reálných důvodů, proč lidé začnou uvažovat nad využíváním dešťové vody. O tom, že zásoby vody jsou omezeným zdrojem není pochyb. Rok, co rok nás o tom přesvědčuje příroda, která nedostatkem deště dokáže potrápit ne jednoho zemědělce. Využívání dešťové vody je ekologicky i ekonomicky výhodné. Skvělým pomocníkem pro zadržování a uchovávání vody jsou jímky na dešťovou vodu. Jaké jsou základní důvody jejich využití nejen v domácnostech? 

  1. Cena za pitnou vodu stále roste, což lze vidět i na účtech za vodu. Využitím dešťové vody v domácnostech lze ušetřit až 50 %.
  2. Měnící se klima v posledních letech způsobuje prodlužování období sucha, a tím roste náročnost na zalévání. Díky nádržím na vodu lze vytvořit dostatečné zásoby a ušetřit.
  3. Nádrže na dešťovou vodu pomáhají obnovit podzemní vodu a napomáhá k vyrovnání přirozeného koloběhu vody v přírodě.
  4. Dešťová voda je pro rostliny vhodnější. Neobsahuje vápník a rostliny ji lépe vstřebávají.

Kde využít dešťovou vodu z nádrží? 

Dešťovou vodu lze využít v domácnostech i ve firmách. V domácnostech potřebujeme pitnou vodu zejména na činnosti, které jsou spojeny s osobním užitím jako je: mytí nádobí, osobní hygiena, dodržování pitného režimu apod. Naopak dešťovku můžeme využít na zalévání zahrad, splachování toalet, praní či čištění užitkových ploch. Firmy mohou na dešťové vodě ušetřit ještě mnohem více. Zaměstnanci potřebují pitnou vodu méně než v běžných domácnostech. Na údržbu užitkových ploch, zalévání zahrad či dvorků, údržbu nástrojů a jiných prostředků stačí voda dešťová.

Jak vybrat nádrž na dešťovou vodu?

Dešťovou vodu lze zachytit mnoha způsoby. Nejjednoduší je odchytit vodu stékají ze střechy pomocí okapového žlabu. V našem sortimentu najdete nadzemní i podzemní nádrže. Nadzemní jímky jsou jednoduché na realizaci a levnější. Podzemní nádrže na dešťovou vodu jsou náročnější na realizaci, protože dochází k jejich zabudování do půdy. Jsou napojeny přímo na kanalizaci a voda se čerpá pomocí čerpadla. 

Velikost jímky na dešťovou vodu by měla vycházet z:

  • velikosti střechy,
  • vydatnosti srážek v daném území,
  • účelu využití dešťové vody,
  • velikosti odvodňované plochy,

Plastové jímky jsou vybaveny bezpečnostním přepadem pro případ přeplnění nádrže. V naší nabídce najdete nádrže na dešťovou vodu různých rozměrů od 1000 litru do 10000 litru.

Jak funguje samonosná nádrž na dešťovou vodu?

Ideálním řešením sběru dešťové vody je samonosná nádrž. Samonosné nádrže jsou usazovány pod zem na pevnou základovou desku a obsypány zeminou. Výhodou je, že tyto nádrže není nutné obetonovávat. Nádrže jsou vyrobeny z pevného plastu polypropylenu a dno i strop nádrže je přivařen. Obsahuje vodní šachtu, která umožňuje přístup do nádrže. 

Nádrž obsahuje bezpečnostní přepad pro odvod nadbytečné vody do odpadního potrubí, čerpadlo a filtr, který zajistí čistotu vody. Údržba nádrže na dešťovou vodu je snadná, ale v řádu několika let se musí čistit filtr. 

Nádrže na dešťovou vodu KELLNER CZ jsou vyzkoušeny a schváleny státní zkušebnou TZÚS Praha a vodotěsné ve smyslu ČSN 75 0905.

Principem fungování nádrže je sběr dešťové vody z okapů přes filtr přímo do nádrže. Z nádrže se pomocí čerpadla dopravuje na místo závlahy do zavlazovačů trávníků nebo záhonů. Dešťovou vodu z nádrže lze využít i na splachování toalet, úklid domácnosti nebo mytí auta. Doporučuje se používat dešťovou vodu pouze na činnosti, které nejsou spojeny se zdravím člověka z důvodu obsahu nežádoucích minerálů, které se do vody dostávají z ovzduší. 

Proč nádrže na dešťovou vodu od společnosti Kellner CZ Brno?

Pro výrobu nadzemních a podzemních nádrží používáme pouze osvědčení moderní technologie, která zaručují dlouhodobou životnost. Spoléháme na kvalitní materiály, které vydrží. Na trhu působíme již 29 let. Působíme nejen na českém trhu, ale také v zahraničí. Razíme osobní přístup k zákazníkům a vždy se snažíme přizpůsobit požadavkům. Plastové jímky a nádrže vyrábíme také na zakázku. Naše sídlo najdete v Žarošicích u Brna.

Často se nás ptáte

Jsou nádrže schváleny zkušebnou?

 Ano jsou, všechny naše nádrže jsou odzkoušeny a schváleny státní zkušebnou TZÚS Praha.

Kellner CZ logo

Vyplňte prosím formulář
a my se vám ozveme zpět.