Nádrže na dešťovou vodu (dešťovku)

Jímky na dešťovou vodu (dešťovku)
Jímky na dešťovou vodu (dešťovku)

Máme několikaleté zkušenosti s výrobou jímek na dešťovou vodu. V naší nabídce najdete nádrže na dešťovou vodu v různých velikostí. Rádi vám vyrobíme nádrž na míru dle vašich potřeb a požadavků. Nádrže jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů s dlouhodobou životností. 

Proč tvořit zásoby dešťové vody v nádržích?

V některých zemích trpí nedostatkem pitné vody, v jiných ji využívají na zalévání zahrad. Toto je jedno z nejčastějších reálných důvodů, proč lidé začnou uvažovat nad využíváním dešťové vody. O tom, že zásoby vody jsou omezeným zdrojem není pochyb. Rok, co rok nás o tom přesvědčuje příroda, která nedostatkem deště dokáže potrápit ne jednoho zemědělce. Využívání dešťové vody je ekologicky i ekonomicky výhodné. Skvělým pomocníkem pro zadržování a uchovávání vody jsou nádrže na vodu. Jaké jsou základní důvody jejich využití nejen v domácnostech? 

  1. Cena za pitnou vodu stále roste, což lze vidět i na účtech za vodu. Využitím dešťové vody v domácnostech lze ušetřit až 50 %.
  2. Měnící se klima v posledních letech způsobuje prodlužování období sucha, a tím roste náročnost na zalévání. Díky nádržím na vodu lze vytvořit dostatečné zásoby a ušetřit.
  3. Nádrže na dešťovou vodu pomáhají obnovit podzemní vodu a napomáhá k vyrovnání přirozeného koloběhu vody v přírodě.
  4. Dešťová voda je pro rostliny vhodnější. Neobsahuje vápník a rostliny ji lépe vstřebávají.

Kde využít dešťovku z nádrží? 

Dešťovou vodu lze využít v domácnostech i ve firmách. V domácnostech potřebujeme pitnou vodu zejména na činnosti, které jsou spojeny s osobním užitím jako je: mytí nádobí, osobní hygiena, dodržování pitného režimu apod. Naopak dešťovku můžeme využít na zalévání zahrad, splachování toalet, praní či čištění užitkových ploch. Firmy mohou na dešťové vodě ušetřit ještě mnohem více. Zaměstnanci potřebují pitnou vodu méně než v běžných domácnostech. Na údržbu užitkových ploch, zalévání zahrad či dvorků, údržbu nástrojů a jiných prostředků stačí voda dešťová.

Jak vybrat nádrž na dešťovou vodu?

Dešťovou vodu lze zachytit mnoha způsoby. Nejjednoduší je odchytit vodu stékají ze střechy pomocí okapového žlabu. V našem sortimentu najdete nadzemní i podzemní nádrže. Nadzemní jímky jsou jednoduché na realizaci a levnější. Podzemní nádrže na dešťovou vodu jsou náročnější na realizaci, protože dochází k jejich zabudování do půdy. Jsou napojeny přímo na kanalizaci a voda se čerpá pomocí čerpadla. 

Velikost jímky na dešťovou vodu by měla vycházet z:

  • velikosti střechy,
  • vydatnosti srážek v daném území,
  • účelu využití dešťové vody,
  • velikosti odvodňované plochy,

Jímky jsou vybaveny bezpečnostním přepadem pro případ, přeplnění nádrže. V naší nabídce najdete nádrže na dešťovou vodu různých rozměrů od 1000 litru do 10000 litru.

Kellner CZ logo

Vyplňte prosím formulář
a my se vám ozveme zpět.